Osnovna škola „Ivan Goran Kovačić“

Školsko igralište, južna strana škole

OŠ "Ivan Goran Kovačić" najstarija je osnovna škola u Slavonskom Brodu i jedan od najstarijih dijelova njegove povijesti. Škola je počela s radom 1924. kao Dječačka niža pučka škola. Kako su u nju išli samo dječaci, neki je i danas pamte kao Mušku školu. Svoje današnje ime dobila je 1959. prema poznatom hrvatskom pjesniku Ivanu Goranu Kovačiću.

Pretrpjevši dva rata, veliki potres, nagrizana zubom vremena, najstarija brodska osnovna škola postala je neprimjerena za nastavni rad. Uz pomoć Ministarstva prosvjete RH, Brodsko - posavske županije i grada Slavonskog Broda, 2006. godine škola je obnovljena te joj je vraćen dio duga za sve ono što je učinila za razvoj brodskog školstva i kulture.

Područna škola u Donjoj Vrbi

VIZIJA ŠKOLE

U Osnovnoj školi „Ivan Goran Kovačić“  učimo za  život, ona je demokratska škola.  U njoj je svima ugodno učiti i raditi i svi mogu ostvariti svoj maksimum.

MISIJA ŠKOLE:

Razvijati odgovorne i sposobne učitelje i učenike, visokih socijalnih i komunikacijskih kompetencija, koji se uspješno prilagođavaju promjenama u suvremenom svijetu.

Opće informacije o školi